Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O1] szukać obudowy skrzyni czy całej skrzyni biegów?

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • [O1] szukać obudowy skrzyni czy całej skrzyni biegów?

    Octava4x4, sorry ale proszę Cię to jest jakaś masakra. Ja trzeba być zdesperowanym żeby takie cuda wymyślać :shock:

  • #2
    [O1] szukać obudowy skrzyni czy całej skrzyni biegów?

    Witam wszystkich. Mam następujący problem. W mojej Octavii 1 2000r 1,9 tdi 110 koni, silnik ASV, około 273500 km - rozleciał się przedni lewy wewnętrzny przegub i niestety rozwalił skrzynię - jest lekkie wgniecenie i pęknięcie obudowy (wygląda na to, że odkręciły się 4 śruby przegubu a dwie pozostałe pękły... - przegub był zakładany 10.2013. Miesiąc wcześniej zmieniany był też prawy). Według mechanika (innego niż dotychczas) przy tak świeżym elemencie albo był on wadliwy, albo źle dokręcony. Przed zdarzeniem nie było żadnych nowych odgłosów ani drżeń. Czy to możliwe, żeby 4 śruby po roku czasu odkręciły się nie powodując żadnych mocniejszych drżeń kierownicy / hałasów itd ??

    Czy warto szukać samej obudowy skrzyni i przełożyć bebechy, czy raczej całej skrzyni biegów?
    Czy zna ktoś miejsce gdzie regenerują skrzynie biegów - najchętniej w okolicy Łodzi ?
    Na co zwrócić uwagę przy zakupie skrzyni biegów / obudowy ? (manualna 5 biegów)

    Komentarz


    • #3
      Jeżeli będziesz oddawał mechanikowi to według mnie warto szukać całej skrzyni, kupisz za 400-600zł sprawną. Samemu jak się będziesz bawił to może znajdziesz z uszkodzonymi trybami za ok 150zł.
      Zamieszczone przez Jarry_XC
      Czy zna ktoś miejsce gdzie regenerują skrzynie biegów - najchętniej w okolicy Łodzi ?
      To musisz się liczyć z kosztami od 900zł
      Zamieszczone przez Jarry_XC
      Na co zwrócić uwagę przy zakupie skrzyni biegów / obudowy ? (manualna 5 biegów)
      Czy nie jest pęknięta oraz oznaczenie skrzyni musi się zgadzać, przy używce to samo oraz czy łożyska nie są wyrąbane bo kosztują po ok. 200zł

      Komentarz

      POWRÓT NA GÓRĘ
      Pracuję...
      X